Poradna lékaře
Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 241. - 245.
41 42 43 44 45 46 47 48 [ 49 ] 50 51 |
Dobrý den, po odstranění znaménka na tváří se mi už dvakrát rozjela zašitá rána a neustále hnisá.Jakým způsobem se nejlépe jizva zacelý a zbavím se hnisu?Děkuji za opověď Dobrý den, infekce v ráně může významně zkomplikovat hojení a zhoršit i výsledný kosmetický efekt. Co nejdříve byste měla navštívit lékaře, který vás operovat, zda nebude nutné ránu znovu oteřvít a vyčistit. Někdy jsou nutná i antibiotika. K ošetřování rány můžete využít např. gelové krytí.
|
Prosím, poslední dobou mi se mi samovolně prolíná krev ze hřbetu ruky, např.myju nádobí, a najednou mám hřbet ruky zakrvácený, utřu to a zůstane mi začervenalá ruka, jinak nikde nic. Je fakt, že po celé delce ruky mám tak po 5 cm bulky/hlavně z levé strany předloktí/, byla jsem na vyšetření EEG a EMG, zjistili mi karpální tunely ale k bulkám se nijak nevyjádřily /jako by to byly nějaké tukové bulky/. Zápěstí mě dost bolí, někdy nemohu ani zvednout nebo použít tužku. Teď mě ale leká to krvácení /někdy až 4x4 cm kůže najednou zničeho nic krvácí. K lékaři chodím pravidelně, mám vysoký krevní tlak a tak mi krev berou 2x do roka,včetně vyšetření moči a srdce. Tak nevím, co by to mohlo být. Děkuji za odpověď Dobrý den, Váš problém může být způsoben křehkostí krevních cév, poruchou krevní srážlivosti, ale i projevem některého systémového onemocnění. Je na místě svěřit se se svými stesky praktickému lékaři, který provede základní laboartorní vyšetření a podle výsledku Vás odešle k příslušným specialistům - kožnímu lékaři, revmatologovi, hematologovi apod.
|
Dobrý den, nevím, zdali sem tento problém patří, ale už mě to trápí strašně dlouho a nevím, jak z toho hnusného kolotoče, který se stále točí ven. Je mi 16 let a studuji 1. ročník Gymnázia. O mém problému se mi špatně píše, protože vlastně nevím, co mě trápí víc, a čím začít.
Již od dětství(7let a více) jsem měla problémy s žaludkem. Bylo to vždy takové období, kdy jsem snědla cokkoliv lehce mastnějšího, mléčného, nastal průjem, bolesti břicha... Mamka mi vždy nasadila dietu, tedy sušší, nemastné pokrmy ( rizoto, vařené brambory s mrkví apod.), aby se mi žaludek zklidnil. Po týdnu to vždy bylo OK. Břicho i průjem povolili. Tato období se ale opakovala v mém dětství dostkrát.! S tímto maminčiným postupem jsme to vždy na určitou dobu uklidnili.
Jak se mé tělo vyvíjelo, žaludek rostl a problémy bohužel semnou. Přidali se k tomu nervíky, které k začátku puberty patří. Bolesti břicha po každém jídle se nedali a stále nedají vydržet. Ve sportu se sotva pohnu- bolí mě celý člověk. ..(a to jsem dříve dělala zumbu a lítala venku do večera).
Je pravda, že jsem trémistka a z malého problému si vynervuju problém velký. Ale divné, že by se to spojovalo s žaludkem ?! Doktorka na GASTRU mi doporučila Biopron, který užívám ted každý den. Po nasazení Biopronu se žaludek zklidnil někdy pozlobil, ale bylo to určitě lepší než dřív. Bylo to skvělé období, když vás nic nebolí, netrápí a jste zkrátka HAPPY!
S nástupem do 1. ročníku Gymnázia se zvrtlo všechno. Každé ráno jsem vstávala a stále vstávám s nervama v krku (písemky, a celkově strach z celého dne). Žaludek mě začal opět bolet tak, že cokkoliv sním (i malou porci) jsem přejeedená a je mi zle dlouho dopředu.- to trvá od září dodnes.
Nevím zdali je to všechno těma nervama, jestli je to tím, že si všechno beru tak k sobě... Ale neumím si říct DOST! Poslední dobou je okolo mě hodně věcí, který mě ubíjí energii.. (špatné známky, kamarái a doma to taky není růžové)
Prosím Vás tedy o radu,připomínku,,,
Děkuji Vám za ochotu, s pozdravem Dobrý den, Váš dotaz bohužel nesouvisí s problematikou, kterou se tyto stránky zabývají. Přesto se pokusím stručně odpovědět. V první řadě je důležité podstoupit kompletní gastroenterologické vyšetření, vč. vyšetření krve a endoskopických metod (gastroskopie, koloskopie), které by mělo vyloučit onemocnění zažívacích traktu a například i přecitlivělost na určité konkrétní složky potravy (lepek, bílkovinu kravského mléka apod.). Teprve v případě negativních výsledků je možné obrátit pozornost k tzv. funkčním poruchám vyvolaným například i stresem a životními situacemi, o kterých píšete. V tomto případě by Vám vedle změny jídelníčku a životního stylu mohla pomoci i konzultace psychologa nebo terapeuta. Obraťte se se svými stesky na praktického lékaře, ten by měl být schopen poradit Vám v místě bydliště příslušného specialistu.
|
DOBRÝ DEN PŘEJI.
MÁM BÉRCOVÉ VŘEDY DVA NA PRAVÉ NOZE DOLE U KOTNÍKU.LÉČÍM SE JIŽ MĚSÍC ALE VŮBEC ŽÁDNÝ VÝSLEDEK NEVIDÍM.CHODÍM NA MYKOLOGICKOU AMBULANCI NA FAKULTNÍ POL.KARL.NÁMĚSTÍ PRAHA Ě.NEJPRVE JSEM DOSTAL MAST KTERÁ JE URČENÁ DO RÁNY A OKOLO POTÍRAL BETADINEM.BOLEST ALE NEPŘESTÁVÁ A ANI NEZABRAL LÉK KORYLAN.DOSTAL JSEM NOVOU LÉČBU A TO : GÁZOVÉ POLŠTÁŘE IALUGEN PLUS A NA TO JEŠTĚ DÁVÁM MAST IALUGEN PLUS.OKOLO POTŘU CALCIEM PANTHOTHENICEM.PŘEDTÍM UMYJI DESINFEKCÍ CYTÉAL A NECHÁM DLE DOPORUČENÍ 5-10 MINUT PŮSOBIT.BOHUŽEL ŽÁDNÉ ZLEPŠENÍ Z MÉHO POHLEDU.ANI SILNĚJŠÍ LÉK DORETA NIJAK NEPOMÁHÁ.MŮŽETE MI PORADIT CO DÁL DĚLAT A NA KOHO JINÉHO SE PŘÍPADNĚ OBRÁTIT.DĚKUJI. Dobrý den, v první řadě je třeba zaměřit se na to, proč bércové vředy vůbec vznikly a proč se nehojí. K nějčastějším příčinám patří porucha prokrvení - až už tepenného, nebo žilní drenáže. Měl byste podstoupit ultrazvukové vyšetření cévního systému, které potom nasměruje další léčbu. Defekty u kotníku bývají častěji žilního původu, pokud se to skutečně potvrdí, bude na místě zvážit ošetření žil chirurgem a kompresivní léčbu. Do vyřešení příčiny je vhodné ránu ošetřovat tak, aby se pokud možno co nejlépe zabránilo bakteriální kontaminaci, ale zhojení nelze očekávat, ať už použijete jakýkoliv preparát.
|
je možné aby jsem při koupeli ve vaně vstřebal cca za 30 min vodu pokožkou a moje hmotnost se zvýšila cca o 2 kg.stalo se me v luhačovicích,že před procedůrov jsem se vážil a po ní vážil víc.jenom si nevzpomínám jestli to bylo v hadroxeri/trisky/nebo v přísadové sirní koupeli.děkuji Dobrý den, ani tento váš dotaz nesouvisí s problematikou hojení ran, kterou se tyto stránky zabývají. Vyzkoušejte některou z obecných internetových poraden, doporučujeme například www.ulekare.cz
|