Poradna lékaře
Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 286. - 290.
51 52 53 54 55 56 57 [ 58 ] 59 60 61 |
Dobrý den , má matka je po ozařování a následné operaci nádoru na konečníku . Bohužel jí byl konečník odebrán a má na stálo stomii. Jenže jizva po konečníku , která je ještě popálená ozářením , se i v péči lékařů stále zhoršuje . Nevěřím , že nemocnice dělá vše potřebné , jakoukoli radu pro konzultaci s lékaři uvítam . Děkuji . Dobrý den, hojení rány po extirpaci konečníku je komplikované samo o sobě, jedná se o mechanicky namáhanou oblast, nelze vyloučit kontaminaci, oblast byla ozařována apod. Krome lokálního nálezu je ale nutné zaměřit se i na dalšími faktory, které mohou hojení negativně ovlivnit - celkový stav pacienta - výživa, stav imunitního systému, přidružená onemocnění, užívané léky apod. Situaci Vaší matky je vhodné nejdříve konzultovat s ošetřujícím lékařem a pokusit se společně najít možnosti jak celkově nepříznivý stav zvrátit. Pokud není dohoda možná, můžete požádat o tzv. druhý názor jakékoliv jiné chirurgické pracoviště.
|
Nechci tady spamovat, ptal jsem se již na bércové vředy po HŽT. Kompresní punčochy nosím i v létě. Koletrály mi tvoří na břiše útvar, které říkají caput medusae, proto mě napadlo, jak se dá správně určit stupeň komprese u kompresních punčoch, které nosím, což by asi eliminovalo tvoření ber.vř. Děkuji moc za odpovědi Dobrý den, pro prevenci jsou ve Vašem případě vhodné kompresivní punčochy II. kompresní třídy, v případě bércového vředu se používá komprese vyšší, tedy III. třída. Správnou punčochu Vám pomůže vybrat Váš lékař. Pro více informací si Vás dovolím odkázat na stránky www.krecove-zily.cz.
|
Dobrý den.
Chcela by som sa opýtať na hojenie rán po operácií srdca baypas. Ocino je po operácii mesiac, rana na hrudi sa zrástla dobre aj sa mu to pekne zacelilo, ale rana na nohe mu robí problémy. Ťažko a pomaly sa hojí otvára sa mu a už je aj hospitalizovaný. Ako by sme mu mohli pomocť aby sa mu čo najskor zhojilo. Ďakujem Dobrý den, porucha hojení rány po odběru žilního štěpu na dolní končetině muže být způsobena lymfatickým otokem, nedostatečným prokrvením končetiny, nebo i celou řadou celkových faktorů v podobě přidružených onemocnění (cukrovka, nemoci ledvin), užívaných léků (kortikoidy) nebo stavem výživy (nedostatek bílkovin). Pokud je Váš otec hospitalizovaný, pravděpodobně byl vyšetřen a byla u něho zahájena adekvátní léčba. S dotazy na aktuální situaci a podnikané kroky konzultujte přímo jeho ošetřujícího lékaře.
|
Dobrý den přeji.Měla jsem úraz na noze a již po dobu nemocenské jsem navštěvovala lékařku,která mi nohu léčila alternativní medicínou(homaopatika apd).Po ukončení nemocenské stále pokračuji s léčbou nohy u lékařky-nyní Akupunktůrou.DOTAZ: je uznávána Akupunktůra jako součást pokračující léčby zraněné nohy,pro případ hodnocení pro pojišťovnu a vyšetřování nehody?Děkuji za odpověď. Dobrý den, s tímto dotazem se obraťte přímo na posudkového, resp. revizního lékaře Vaší zdravotní pojišťovny.
|
Před 15 lety jsem měl hlubokou žilní trombozu s plicní embolií. Tromboza je zaléčená, ovšem zůstaly po ní problémy, Jednak se mi zcela uzavřela a odumřela pravá část dolní duté žíly a krev proudí přes játra a břišní stěnu kol.oběhem, játra jsou zvětšená. Poslední rok jsem začal mít problémy s bércovými vředy. Vředy jsou menší max.průměr je asi 3 cm, lékařka je léčí preventivně atb, Iaulagelem, beru dlouhodobě a asii doživotně warfarin což je zatím účinné. Mám obavy ze zhoršení choroby, která by mohla nakonec vyústit v amputaci. Tepenný systém zasažený nejspíš není. Chtěl by se zeptat. Jsou chirurgické zásahy na žilním systému bezpečné ? Dobrý den, ve Vašem případě je situace komplikována postižením hlubokého žilního systému. Před event. chirurgickým zákrokem je nutné znát výsledky všech provedených vyšetření (DUS, flebografie...). V konzervativní léčbě by Vám mohly pomoci kompresivní punčochy.
|