Vyhledávání


 Hledej

Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 231. - 235.

 41  42  43  44  45  46  [ 47 ]  48  49  50  51 

dobry den,deda je po amputaci nartu nohy,rana je otevrena a nehoji se.lekar doporucuje prevazy s Dermacinem,ale stale bez uspechu.je mozne jine reseni?
Dobrý den, v první řadě je nutné vědět, v jakém stavu je tepenný systém dolních končetin vašeho dědy a zda by nebylo možné jeho stav vylepšit (angioplastikou, event. cévní operací). Teprve při dostatečníém prokrvení je možné očekávat úspěšné zahojení amputačního defektu. Jinak můžete vyzkoušet libovolný způsob ošetřování a efekt se nedostaví.
Dobrý den, prosím o radu:bývalý manžel má na bércích zrudlou kůži,téměř do fialova se šupinami a odlupujícími se strupy, které i krvácí. Manžel je neléčený alkoholik, odmítá léčbu i jakoukoliv pomoc. Nevím jestli se nějak stravuje, doma nic nejí, pouze pije pivo a v restauraci i tvrdý alkohol. Může se jednat o pellagru? Lze mu nějak zařídit ústavní léčení ? Prosím poraďte. Děkuji.
Dobrý den, defekty na bércích mohou mít celou řadu příčin. U těžkého alkoholismu se na nich může podílet i porucha výživy nebo nedostatek vitamínů, jak uvádíte. Tyto stavy jsou však velmi vzácné. Pravděpodobněji může jít o důsledky neléčeného onemocnění žilního systému (žilní nedostatečnost) nebo poruchu prokrvení, event. i nějaké kožní onemocnění. Obávám se, že zařídit léčbu proti vůli samotného pacienta není jednoduché, je k němu zapotřebí tzv. soudní příkaz. Ideální stav je, když se pacient sám o léčbu pokusí. V současné době je protialkoholní léčba dostupná i v ambulantní formě, která může být pro mnoho nemocných "schůdnější" variantou. Zkuste celou situaci konzultovat s praktickým lékařem vašeho bývalého manžela, event. s dalšími rodinnými příslušníky, kteří mohou mít na jeho rozhodování vliv.
Dobrý den.Chci se poradit s modřinou.Spadla jsem na hranu schodu přímo na jednu půlku zadnice.Udělala se mi veliká černá modřina,která po 10 dnech vybledla,ale obrovský bolestivý otok zůstal.Zajímá mě,jestli to není kus sražené krve a jak je to pro mě nebezpečné.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, podkožní hematom se v ideálním případě po čase (podle rozsahu cca po 7-14 dnech) sám vstřebá. V některých případech se může naopak zvětšovat "nasáváním" tkáňové tekutiny z okolí. Potom stojí za to zvážit "vypuštění" hematomu punkcí nebo z malého řezu. Vstřebávání můžete podpořit lokálními přípravky s obsahem heparinu (poradí Vám v lékárně). Pokud otok přetrvává, vyhledejte lékařské ošetření, nejlépe na chirurgii.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se má správně hojit jizva po epiziotomii. Jsem 16 den po porodu. Měla jsem vnitřní i vnější stehy, které jsou již - alespoň na pohled pryč. Dr.mluvila o 8 stezích (myslím, že to byly právě vnější). Zajímalo by mě, jestli je normální, že poslední část jizvy - dolní část je zarudlá a lesklá a je tam trochu patrný otok. Co bych na ránu měla použít, aby se co nejdříve zahojila a měla bych být spíše v klidu nebo se normálně pohybovat? Sprchovat často či teď již méně, aby rána nebyla neustále zatěžována vodou? Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem
Dobrý den, zarudnutí a otok rány jsou známky zánětu. V případě, že je kůže napjatá a lesklá, může být přítomen i podkožní absces. Posoudit, jak se rána vyvíjí, však lze jen na základě vyšetření. Obecně, sprchování působí příznivě, jednak očistou, ale také jemnou mechanickou stimulací rány.
Vážení, prosím o radu.Syn má po operaci píštěle mezi konečníkem a řitním otvorem.šitá rána již celá zhojená, pod šitím 5 mm dírka otevřená, jde z ní krev, převážně po stolici. Operace proběhla 26.3. Děláme stále oplachovací koupele ( kalium permanganicum ),peroxid vodíku, betadin.Prosím o radu, co dělat pro zahojení.Otevřená dírka se nyní nachází hned nad řitním otvorem, u svěrače.Moc děkuji
Dobrý den, nález vašeho syna by měl rozhodně vidět chirurg, který jej operoval. Podle délky hojení a popisu by se mohlo jednat o přetrvávající píštěl. Pokud se podaří vyloučit komplikaci, v hojení můžete zkusit gelové krytí. Při každém převazu ránu ošetřete desinfekcí jako dosud, poté aplikujte gelový preparát. Okolí konečníku je, bohužel, mechanicky velmi namáhanou oblastí a nelze v ní nikdy zcela vyloučit ani bakteriální kontaminaci. Frekvenci převazů je proto nutné volit častější - např. po každé stolici.