Vyhledávání
Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 46. - 50.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 |
Dobry den.jsem necele tri tydny po pracovnim uraze.tyden jsem byl v nemocnici s ranou v noze 10 cm a 5 dovnitr.Z chirurgie me uz ukoncili a obvodni me chce poslat do prace.Nesedim nikde za stolem a celou smenu chodim.Problem je ze se mi nevratila hybnost a vubec me to boli.poradte Dobrý den, porucha hybnosti a možnost jejího zlepšení závisí na umistění a rozsahu poranění. Z Vašeho popisu není zřejmé, o jaký úraz přesně se jednalo. Délka léčby i pracovní neschopnosti se odvíjí od doporučení specialisty (v tomto případě chirurga). S žádostí o vysvětlení dalšího postupu a vývoje se obraťte přímo na něj.
|
dobry den,mam mesic odtstraneno znamenko v rozkroku, 3 stehy,jizvu denne mazu, presto je bolestiva a vystoupla, jak ma dal posstupovat. Záleží na stavu jizvy. Pokud je i po měsíci rána vystouplá, okolí zarudlé a bolestivé, může jít o známky přítomnosti infekce. To, zda se ještě jedná o normální stav nebo už je na místě zvláštní péče musí posoudit lékař, která Vám znaménko odstraňoval.
|
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat přítel ma po autonehodě,srazilo ho auto a táhlo ho před sebou a ma na nártu díru do hloubky cca3cm V.C.A. systém nezabírá a zítra mu maji odebírat step z litka a dávat na nárt.jak dlouhé může byt hojení a jaká je úspěšnost těchto zákroku?děkuji za odpoved Dobrý den, s těmito dotazy je lépe se obrátit na lékaře, který bude zákrok provádět. Záleží totiž na velikosti defektu, stavu prokrvení, přítomnosti mikrobů v ráně, ale i na řadě dalších lokálních i celkových faktorů. V případě nekomplikovaného hojení se kožní štěp přihojuje velmi rychle, v řádu několika dnů.
|
Manžel 61 let, akutne operován 30.1.17- infarkt, trojity bypass. Srdce pracuje velmi dobre, potíže s operační ránou na hrudi.( na noze- odkud se bral materiál na bypass- vse ok). V rane je stafylokok. Atb moc nezabiraji. Kazdych 5 dnu je v narkoze a vymeňují mu"houbu". Je ve VFN- Karlovo nam.Praha. Z lékařů není možno dostat pořádné informace. Vypadá to, že si s tím neví rady anebo došlo k pochybení."mlží" kolem toho. Můžete mi sdělit, zda existuje specializované pracoviště, zabývající se léčbou takových ran? Jaké jsou zkušennosti s léčbou pomocí "houby" a podtlaku( odsávání). Manzel není diabetik, nemá žádnou nemoc, je ve velmi dobré kondici, je štíhlý. Byl slabý kuřák( 5-10 cig.denně.) dekuji za rychlou odpověď Dobrý den, porucha hojení chirurgické rány může mít celou řadu příčin. I když se často říká, že rána je "vizitkou chirurga", ani sebelepší péčí však nikdy nelze docílit toho, aby se všechny rány hojily absolutně dobře. Operace srdce je velkým zákrokem, provádí-li se navíc v mimotělním oběhu a u pacienta po akutním infarktu, nevyhnutelně dojde k výraznému oslabení imunitního systému. Díky tomu může dojít i k přemnožení bakterií, se kterými se člověk setká nebo i kterými je dlouhodobě osídlena jeho kůže nebo sliznice, aniž by o tom věděl. Nejslabším místem je potom právě operační rána. Infekce v ráně je nepříjemnou komplikací jakéhokoliv zákroku. Máte-li pochybnosti, nechte si celou situaci konkrétně vysvětlit ošetřujícím lékařem. Obecně je podtlaková terapie velmi často používanou moderní metodou hojení ran, která dokáže proces čištění rány i jejího spontánního (tzv. sekundárního) hojení nebo přípravy k opakovanému sešití výrazně urychlit. Věřte, že každé kardiochirurgické pracoviště si "ví rady" s ošetřováním takových typů ran, s pacienty s poruchou hojení rány po sternotomii se běžně setkává. Běžná praxe je taková, že komplikace hojení se řeší primárně v místě, kde vznikly. Pokud je mi známo, tak specializované pracoviště, které by koncentrovalo problematicky se hojící rány z jiných pracovišť neexistuje. Pokud se jedná o opravdu komplikovanou ránu, kterou nelze řešit běžnými postupy, může si ošetřující chirurg přizvat ke konzultaci plastického chirurga nebo jiného specialistu. O vývoji čištění/hojení rány a dalším postupu by Vás ale opět měl informovat ošetřující lékař.
|
Dobrý den, nemáte prosím k dispozici vzorový záznam o hojení ran, v podobě, která je nejideálnější? Ráda bych se s jeho obsahem seznámila. Popřípadě v jaké frekvenci je vhodné ránu do záznamu hodnotit. sestra domácí péče Dobrý den, záznamů o hojení ran existuje celá řada, každé pracoviště může mít svůj specifický. Záleží i na tom, co všechno má záznam dokumentovat i čemu dalšímu má sloužit. Často citovanými mezinárodně používanými systémy jsou skórovací systémy Bates-Jensenové (originál zde: www.geronet.med.ucla.edu/centers/borun/modules/Pressure_ulcer_prevention/puBWAT.pdf) a PUSH systém(www.npuap.org/wp-content/uploads/2012/02/push3.pdf). Problematice ideální formy dokumentace chronicky se hojící rány se i v naši podmínkách věnuje hned několik odborných publikací (např. POKORNÁ, A., Klinický algoritmus pro hodnocení nehojící se rány). Zjednodušenou formou dokumentace může být i barevné škálování podle vzhledu spodiny rány (Wound Healing Continuum). Ze všech uvedených systémů můžete vytvořit i takový, který bude vyhovovat právě Vaší praxi.
|